Aikaisemmin Degersjö-juoksuna tunnettu tapahtuma on saanut uudeksi nimekseen Fiskars Village RunFiskars Village Run on tapahtumasarja, joka yhdistää liikunnan, hauskanpidon, yhdessäolon sekä kulttuurin upeassa Ruukki- ympäristössä. 

Fiskars Village Wappu Run | Fiskars Village Juhannus Run | Fiskars Village Halloween Run

Jousiammuntaa

Jousiammunta alkaa torstaina 29.9 klo 17.30 Klinkbackan kentällä. Lopetamme klo 19. Opastusta ja lainajousia myös vasta-alkajille. Aikuiset ja lapset.
Touhu jatkuu talvemmalla Kisakeskuksen tiloissa.

Lisätietoa 040 518 1022 / Aki

Tulokset 2016: Iltarastit Fiskars 16.9.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Samuli Salmenoja            MSParma             14.29
   2. Harald Knaapinen            KarjUra             19.51     +5.22
   3. Ulrika Haajanen             Raseborg            29.11    +14.42
   4. Titti Fritzen               HiKi                32.05    +17.36
   5. Leena Rossi                 KarjUra             38.49    +24.20
    - Risto Lemmelä               TUV              Ei aikaa

Rata B

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Rasmus Tenkanen             Raseborg            19.21
   2. Erkki Lackström             KarjUra             29.52    +10.31

Tulokset 2016: Iltarastit Fiskars 9.9.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Samuli Salmenoja            MSParma             10.19
   2. Elvis Loukkalahti           FU-47               12.16     +1.57
   3. Florian Fritzen             HiKi                13.32     +3.13
   4. Titti Fritzen               HiKi                19.43     +9.24
   5. Juhani Nortomaa             OK77                23.35    +13.16

Rata B

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Saima Loukkalahti           FU-47               14.19
    - Oliver                                       Ei aikaa
    - Risto Lemmelä                                Ei aikaa
    - Milja Lassila                                Ei aikaa

Tulokset 2016: Iltarastit 2.9. Flacksjö

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Stefan Fiskars              Raseborg          1.04.11
   2. Harald Knaapinen            KarjUra           1.04.42       +31
    - Tarja Pääkkönen             Ura              Ei aikaa

Rata B

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Juha Laukkanen                                  52.05
   2. Leif Kämpe                  Raseborg            55.10     +3.05
   3. Kathrin Knaapinen           KarjUra           1.05.50    +13.45
   4. Sanna Hosio                 KarjUra           1.11.28    +19.23
   5. Mikko Leara                                   1.11.44    +19.39
   6. Eino Honkanen                                 1.24.20    +32.15
   7. Leena Rossi                 KarjUra           1.50.50    +58.45

Rata C

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Titti Fritzen               HiKi                36.58
   2. Iris Hosio                  KarjUra             40.54     +3.56

Rata D

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Olavi Hartonen              FU-47               39.54
   1. Maria Ollikainen            FU-47               39.54

 

Tulokset 2016: Iltarastit Flacksjö 26.8.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jukka Lietzen                                   36.35
   2. Juha Laukkanen                                  40.06     +3.31
   3. Roosa Hämäläinen            KoS                 44.34     +7.59
   4. Heikki Lempinen             Raseborg            46.24     +9.49
   5. Eino Honkanen                                   53.50    +17.15
   6. Tommi Söderström            PohjaKosketus       55.33    +18.58
   7. Olli Saarinen               HiKi                56.01    +19.26
   8. Kirsi Hiekkavuo                                 56.36    +20.01
   9. Ulrika Haajanen             Raseborg          1.01.17    +24.42

Rata B

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaakko Lietzen              SuSi                49.00
   2. Tuomo Ratia                 SuSi                58.38     +9.38
   3. Ilkka Salonen               HiKi              1.04.20    +15.20
   4. Harald Knaapinen            KarjUra           1.05.35    +16.35
   5. Santeri Kenttä              OK77              1.19.16    +30.16

Rata C

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Olavi Hartonen              FU-47               18.02
   2. Saima Loukkalahti           FU-47               31.22    +13.20
   3. Risto Sailula               PertPe              32.24    +14.22
   4. Wilma Merenmies                                 46.28    +28.26
   4. Linnea Kuusinen                                 46.28    +28.26
   6. Lea Loukkalahti             HiKi                47.42    +29.40
   7. Ella Timonen                FU-47             1.05.07    +47.05
   7. Kia Honkaharju                                1.05.07    +47.05

Oma Rata

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Leena Rossi                 KarjUra           2.04.51

 

AM-Sprinttisuunnistus 7.9.2016

Keskiviikkoiltana 7.9 käydään Fiskarin kylässä Suunnistavan Uudenmaan sprinttisuunnistuksen aluemestaruuskilpailut. Kilpailut ovat avoimet kaikille suunnistajille alueesta riippumatta.

Keskiviikkoiltana 7.9 käydään Fiskarin kylässä Suunnistavan Uudenmaan sprinttisuunnistuksen aluemestaruuskilpailut. Kilpailut ovat avoimet kaikille. Kilpailun ratamestaruudesta vastaa sprintin erikoismies, MM-kisaedustaja Olli-Pekka Koistinen yhdessä karttaekspertti Arvo Paulin kanssa. Kilpailut käydään 1,5 viikkoa ennen Vaasan SM-sprinttiä, joten kisa soveltuu hyvin kenraaliharjoituksena SM-kilpailuihin. Hiidenkiertäjät ja Fiskarin urheilijat toivottavat kaikki tervetulleiksi kohtaamaan sprinttisuunnistushaasteita.

Kisasivut

Tulokset 2016: Iltarastit Orijärvi 10.6.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaakko Lietzen              SuSi                59.52
   2. Harald Knaapinen            KarjUra           1.07.01     +7.09
   3. Lasse Kataja                SuSi              1.09.29     +9.37
   4. Lasse Laaksonen             SuSi              1.23.06    +23.14

Rata B

  (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jukka Lietzen                                   38.36
   2. Tuomo Ratia                 SuSi                43.05     +4.29
   3. Jouni Forsell               HiKi                44.21     +5.45
   4. Sanna Salmenoja             MSParma             44.38     +6.02
   5. Ilkka Salonen               HiKi                47.02     +8.26
   6. Eero Nurminen               SuSi                53.13    +14.37
   7. Raul Röman                  Raseborg            56.39    +18.03
   8. Kari Kallio                 SuSi                57.18    +18.42
   9. Hannu Puranen                                   57.59    +19.23
  10. Martti Virtanen             EsSu              1.11.50    +33.14
  11. Kirsi Hiekkavuo                               1.12.37    +34.01
  12. Tommi Söderström            PohjaKosketus     1.22.44    +44.08
  13. Leena Rossi                 KarjUra           1.25.56    +47.20
  14. Marita Virtanen             EsSu              1.45.51  +1.07.15
    - Vuokko Mustonen                              Ei aikaa

Rata C

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ulrika Haajanen             Raseborg            44.58
   2. Eino Honkanen                                   50.24     +5.26
   3. Markku Kankaanpää           HS                  50.34     +5.36
   4. Juhani Nortomaa             OK77                55.41    +10.43
   5. Risto Sailula               PertPe              55.54    +10.56
   6. Olavi Hartonen              FU-47               58.42    +13.44
   7. Ismo Lampainen              KTU               1.05.36    +20.38

Rata D

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Elmo Salmenoja                                  43.07
   2. Samuli Salmenoja            MSParma             43.19       +12

 

Lisätietoja