Tulokset 2015: Fiskars Village Run

Tulokset väliaikoineen: http://www.resultfellows.com/2015/fu/

 

Miehet yleinen 15,6 km

1) Jukka Kero Turku 54.20, 2) Jussi Suna Team Noname 55.22, 3) Matti Liukkonen Sjundeå IF 59.52, 4) Dan Öhman Ingå 1.05.05, 5) Shunjiro Eguchi 1.15.30, 6) Stefan Mangström Inkoo 1.19.14, 7) Stefan Lindholm Bilnäs Enduro 1.23.05, 8) Hannu Tyyskä Espoo 1.29.29, 9) Brian Min Espoo 1.35.09, 10) Vesa Mars Helsinki 1.35.27, 11) Ilkka Seppälä Espoo 1.35.28, 12) Yone Lee 1.35.53, 13) Mikael Lindblad Ösk 1.37.00, 14) Niko Pesonen Studio Oksa, Tampere 1.39.26, 15) Jari Lanteri Espoo 1.42.31, 16) Olli Porkka Helsinki 2.29.22.

Naiset yleinen 15,6 km

1) Maria Söderström Helsingfors 59.24, 2) Henrika Malmström Ingå IF 1.10.10, 3) Mikaela Fiskars OK Raseborg 1.20.23, 4) Noora Mesiä Tampere 1.21.14, 5) Janiika Harrinvirta Espoo 1.28.18, 6) Auli Lindström Tammisaari 1.37.04, 7) Eeva Antila Helsinki 1.41.25, 8) Laura Tyyskä Espoo 1.43.40, 9) Ella Peltola Helsinki 1.45.16.

M40 15,6 km

1) Pontus Londen Esbo 1.03.56, 2) Magnus Kevin Tenala IF 1.11.06, 3) Mikke Maronen Jorvas 1.12.14, 4) Stefan Fiskars OK Raseborg 1.13.08, 5) Jari Montonen Billnäs Enduro 1.14.52, 6) Ville Eskelinen Uskelan Urhot 1.16.21, 7) Henrik Sjölund Karjaa 1.20.41.

N40 15,6 km

1) Yvonne Gunell Pargas IF 1.05.53, 2) Sari Mäkinen Turku 1.07.06, 3) Anna Marin Espoo 1.09.25, 4) Henna Miettunen Fiskars 1.27.59, 5) Susanne Dickman 1.30.27, 6) Minna Nylander Kirkkonummi 1.35.06, 7) Terhi Simontaival FU-47 1.35.28.

M50 15,6 km

1) Kari Suominen Hämeenlinna 1.01.20, 2) Antti Maisi Nurmijärvi 1.08.22, 3) Kjell Kvarfordt Sollentuna 1.13.26, 4) Otto Frenckell OK Raseborg 1.16.51, 5) Hannu Turunen Espoo 1.22.28, 6) Eino Lipponen Liedon Luja 1.22.41, 7) Jussi Rautiainen Karkkilan maratonklubi 1.28.15, 8) Per Åkerlund Esbo 1.38.36, 9) Kari Pynnönen Helsinki 1.44.20.

N50 15,6 km

1) Riitta Ynnilä Suomusjärven Sisu Susi 1.17.26, 2) Kirsti Pokka Leppävaaran Sisu 1.19.27, 3) Raija Suominen Karkkilan Maratonklubi 1.28.24, 4) Tuija Lehtonen Liedon Luja 1.32.51, 5) Anne Väliniemi VSVU 1.32.52, 6) Kirsi Åkerlund Espoo 1.43.20, 7) Marja Turunen Espoo 1.56.42.

KUNTO 15,6 km

 

1) Petri Kokkinen Lohja 1.10.13, 2) Hannu Husu Lohja 1.13.20, 3) Pertti Kaasalainen Lohja 1.13.44, 4) Sebastian Österholm Ekenäs 1.15.41, 5) Stig Österholm Ekenäs 1.22.07, 6) Anssi Parviainen Vantaa 1.26.05, 7) Stefan Ehrnsten Ingå 1.28.01, 8) Sari Björkroth Espoo 1.34.54, 9) Jari Havimäki Espoo 1.34.54, 10) Marjo Laitinen Billnäs 1.35.31, 11) Jan Bremer Jyväskylä 1.35.31, 12) Göran Pulkkis HGK 1.36.51, 13) Ville Kärkkäinen 1.37.33, 14) Mari Oksanen 1.37.42, 15) Mikko Oksanen 1.37.42, 16) Jenni Lahti 1.39.25, 17) Jenni Hämäläinen Turku 1.40.13, 18) Laura Niinistö Perttelin Peikot 1.43.42, 19) Hanna Niinistö Perttelin peikot 1.43.43, 20) Leena Lahti 1.50.44, 21) Kalevi Kairemo Friskis & Svettis/Helsingfors 1.57.16.

Miehet yleinen  7,8 km

1) Lauri Vuorinen IF Raseborg 27.39, 2) Teemu Plauting Pakilan Visa 28.19, 3) Pyry Ilmarinen Lohja 28.42, 4) Sampo Pylkkö IK Trissan 29.19, 5) Jukka Pasanen HKV 29.34, 6) Teemu Visala Valkeakoski Haka 30.30, 7) Henri Heikkinen Karjaa 30.36, 8) Teemu Ristiniitty Vihti 31.27, 9) Ilkka Ilmarinen Helsinki 31.35, 10) Simo Siltanen Perniö 32.03, 11) Antero Pulli Espoo 34.21, 12) Jari Brandt Naantali 34.25, 13) Sami Nikula Vantaa 35.17, 14) Lassi Huhtala Lohja 35.26, 15) Juha Korpela Vantaa 36.42, 16) Marcus Addy Helsinki 37.30, 17) Jaakko Niemi 38.27, 18) Frank Kevin OK Raseborg 38.31, 19) Tommi Sutinen Lohja 38.55, 20) Mårten Hellman Sibbo 39.08, 21) Niko Salkola Helsinki 40.01, 22) Lauri Palokangas Vihti 40.22, 23) Kim Adolfsson Team Camise 40.50, 24) Samu Harrinvirta Espoo 41.00, 25) Olavi Heino Länsi-Uudenmaan Urheilijat 41.13, 26) Tommi Tanhuanpää Antskog 42.44, 27) Marko Leino Helsinki 43.14, 28) Kari Lottonen Salo 44.48, 29) Mikko Mäkipää Torpan Torpedot 45.31, 30) Marko Karppinen Sundsbergin sudet 46.23, 31) Jarkko Haapasaari Sundsbergin sudet 46.23, 32) Timo Moilanen POP Vakuutus 48.29, 33) Timo Saunamäki Tammela 48.37, 34) Marko Escartin Studio Oksa, Fiskars 49.23, 35) Esko Järvenkylä FU-47 1.17.22.

Naiset yleinen 7,8 km

1) Marjo Korander-Taavitsainen Vihti 33.23, 2) Seija Mämmelä Espoo 33.53, 3) Veera Lehto Helsingin Jyry 34.28, 4) Heli Murto Espoo 35.46, 5) Tuula Vesalainen Helsinki Triathlon 35.51, 6) Paula Porkka HiKi 39.16, 7) Kati Kuivalainen Kittilä 40.42, 8) Emilia Söderlund Karjaa 41.31, 9) Kirsi Raiskio Vaulammi 42.41, 10) Minna Visala Valkeakoski 42.47, 11) Sirkka Niemelä Tyks/Turku 42.50, 12) Miia Leino Helsinki 43.14, 13) Päivi Särmäntö Uskelan Urhot 43.34, 14) Jessica Smedslund Esbo IF 46.01, 15) Mia Von Knorring Esbo IF/SSK 46.07, 16) Iitu Linna Vantaa 46.46, 17) Jaana Karppinen Sundsbergin sudet 47.21, 18) Teija Mikkola Helsinki 48.40, 19) Petra Pynnönen Helsinki 49.25, 20) Pia Saari Sundsbergin sudet 52.04, 21) Nina Virtanen Studio Oksa, Fiskars 52.36, 22) Kirsi Laatikainen Siuntio 52.51, 23) Emma Heiniluoma Studio Oksa, Helsinki 54.59, 24) Lotta Myllyharju Raseborg 56.52, 24) Pamela Nyberg Raseborg 56.52, 26) Niina Huttunen Salo 59.29, 27) Minttu Ristiniitty Vihti 1.02.03, 28) Tiina Pusa 1.02.03, 29) Katri Kangas-Pusa Nukari 1.02.03, 30) Crie Londen SSK 1.03.06, 31) Susanna Putkinen Pohja 1.16.55, 32) Heli Saunamäki Tammela 1.16.55.

M60 7,8 km

1) Lauri Koivuranta Joken Talli 33.48, 2) Roger Nystedt Esbo IF 33.51, 3) Esko Tynkkynen VSVU/Somero 35.13, 4) Kari Nieminen Sorv-Elektro Oy 37.06, 5) Pekka Kuivalainen Kittilä 40.32, 6) Kari Suominen FU-47 40.44, 7) Peter Sjöholm Karis 40.51, 8) Onni Koski Hiidenkiertäjät 41.46, 9) Heikki Tiainen Karjaa 46.20, 10) Esa Alin Kaarina 49.38, 11) Andrew Calder Espoo 54.07.

N60 7,8 km

 

1) Seija Nurmi Kerkkoon Urheilijat 36.16, 2) Mirjam Tynkkynen Varsinais-Suomen Veteraaniurhei 37.39, 3) Anneli Calder Espoo 48.34, 4) Liisa Arbelius Turenki 48.52, 5) Anneli Ojapalo Nurmijärvi 52.30.

M70 7,8 km

1) Kauko Viljakainen Kunto-Pirkat 47.39, 2) Pauli Arbelius Turenki 48.18, 3) Reima Mäkinen Turku 51.54.

N70 7,8 km

1) Eila Nieminen Espoo 44.43, 2) Tuula Tammisto Hämeenlinnan Tarmo 48.32, 3) Ann-Marie Andersson Sollentuna 53.41.

P17 7,8 km

1) Lassi Vuorinen IF Raseborg 29.15, 2) Cedrik Sandell Snappertuna 30.34, 3) Niilo Helkama Perniö 30.52, 4) Leevi Kokkinen Lohja 36.00, 5) Peetu Kokkinen Lohja 36.47, 6) Tommi Wekström Torpan Torpedot 50.31.

T17 7,8 km

1) Jonna Pakola Koski 40.10, 2) Tinja Rolin Karjaa 46.59, 3) Tuuli Wekström Torpan Torpedot 51.53.

KUNTO 7,8 km

1) Petri Visala Valkeakoski 31.07, 2) Teemu Toivonen Nestejacobs 32.08, 3) Timo Syrjälä Somerniemen Veikot 34.34, 4) Jan Täppinen Snappertuna 35.45, 5) Kaj Raute Salo 36.04, 6) Krister Weurlunder Sjundeå 36.19, 7) Daniel Niva Esbo IF 37.30, 8) Kai Kääriäinen Team Ahma/Lohja 40.33, 9) Outi Helkama Perniö 40.35, 10) Ilkka Ojapalo Nurmijärvi 42.45, 11) Reijo Grönqvist Ingå IF 42.46, 12) Citha Dahl Karjaa 42.56, 13) Linda Smedslund Esbo 43.06, 14) 59 Wikströn Karjaa 43.42, 15) Pekka Lottonen Salo 44.09, 16) Teemu Lottonen Salo 44.27, 17) Kari Pyrhönen Raaseporin Viini- ja Juoksuseur 44.28, 18) Neea Simontaival FU-47 46.30, 19) Juha Brandt Raisio 46.35, 20) Henrik Forsman ÖSK 46.39, 21) Kaj Söderholm Sjundeå IF 46.41, 22) Pasi Helppolainen Kokemäki 46.51, 23) Kauko Harteva Turku 47.20, 24) Eero Aalto KK Länsi-Uusimaa 48.21, 25) Päivi Mattila Raasporin viini- ja juoksuseura 48.51, 26) Kirsi Rolin Karjaa 48.52, 27) Kaj Råstedt Fribergs Gurkor 49.27, 28) Anneli Vuorinen Lohja 49.27, 29) Tapani Törnqvist Kerava 49.29, 30) Emmi Wekström Torpan Torpedot 50.31, 31) Marika Wekström Torpan Torpedot 50.31, 32) Merja Sillanpää Kauniainen 50.38, 33) Jukka Horttanainen Pohja 51.03, 34) Emilia Horttanainen Pohja 51.03, 35) Kristiina Löf 51.04, 36) Anna Maijala Siuntio 53.45, 37) Roger Söderberg BF-78 54.23, 38) Essi Lahti 55.34, 39) Jemina Peltola Veikkola 55.35, 40) Riikka Seppänen Gålisjön Ponnistus 55.36, 41) Katri Wekström Torpan Torpedot 55.41, 42) Virva Peltola Veikkola 55.41, 43) Petri Seppänen Gålisjön Ponnistus 56.08, 44) Sanna Seppänen Gålisjön Ponnistus 56.17, 45) Lars Munck Weijby 56.50, 46) Sonja Sopen-Luoma Raasepori 57.38, 47) Jari Sopen-Luoma Raasepori 57.38, 48) Heidi Wahren Vantaa 57.51, 49) Marjo Maijala Siuntio 58.30, 50) Veikko Karttunen Kuopio 1.00.50, 51) Marja-Lena Österholm Ekenäs 1.06.08, 52) Lotta Munck Weijby 1.07.11, 53) Brita Sandås Tenhola 1.07.16, 54) Sanna Maronen Jorvas 1.07.23, 55) Reijo Parkkola Turku 1.07.44, 56) Bengt Sandås Tenhola 1.08.08, 57) Tuula Karttunen Turun Valpas 1.26.25, 58) Jarmo Harju Turun Valpas 1.28.41, 59) Soile Malmgren Inkoon Voima 1.30.01, 60) Usko Lind Nurmijärvi 1.30.01.

P15 2,0 km

1) Konsta Toivomäki Klaukkala 7.30.

T15 2,0 km

1) Amanda Lindström Helsinki 7.15, 2) Donna Laukka Vihdin Viesti (VIVI) 7.50, 3) Enni Tanhuanpää Antskog 9.02, 4) Melina Leino Helsinki 9.27.

P13 2,0 km

1) Alex Laitinen Karis 6.53, 2) Akseli Stark Nummela 6.59, 3) Emil Grabber IF Raseborg 7.13, 4) Matias Maronen Jorvas 7.43, 5) Sebastian Sinervo HIFK 7.53, 6) Miki Leino Helsinki 9.40, 7) Eetu Karppinen Sundsbergin sudet 9.41.

T13 2,0 km

1) Saimi Lupala IF Raseborg 7.11, 2) Sinja Knaapinen Pohja 8.49, 3) Katri Veikkola Somerniemen Veikot 8.52, 4) Meeri Tanhuanpää Antskog 9.10, 5) Linnea Turunen Espoo 10.00, 6) Verna Niemi 13.33.

P11 2,0 km

1) Oliver Heikkinen Karjaa 8.02, 2) Rasmus Tenkanen Karjaa 8.03, 3) Jens Johansson FBC Raseborg Knights 8.15, 4) Andreas Söderholm Sjundeå IF 8.39, 5) Ukko Niemi 8.59, 6) Onni Pusa Nukari 13.42.

T11 2,0 km

1) Cilia Sandell Snappertuna 7.45, 2) Noora Nummila Nummela 8.17, 3) Ronja Londen SSK 8.53, 4) Jennica Eklund Helsinki 9.34, 5) Kukka-Maaria Haapasaari Sundsbergin sudet 9.51, 6) Titti Von Knorring SSK 10.30, 7) Emma Lindholm Gålisjön Ponnistus 11.06, 8) Saaga Seppänen Gålisjön Ponnistus 11.14.

P9 2,0 km

1) Florian Fritzén Karis 7.05, 2) Sampo Seppänen Gålisjön Ponnistus 7.50, 3) Jimi Johansson FBC Raseborg Kinghts 7.52, 4) Markus Maronen Jorvas 8.31, 5) Jesper Jokinen HFORS-intopinkee 8.44, 6) Lukas Brandt Naantali 8.48, 7) Ville Marin Espoo 8.51, 8) Markus Veikkola Somerniemen Veikot 8.59, 9) Milo Knaapinen Pohja 9.17, 10) Toivo Pusa Hyvinkää 15.19.

T9 2,0 km

 

1) Ella Råstedt Esbo IF 9.19, 2) Helmi Nummila Nummela 9.40, 3) Aada Forsman HiKi 9.43, 4) Bianca Londen SSK 10.30, 5) Elle Lindholm Gålisjön Ponnistus 11.11, 6) Olivia Rolin Karjaa 12.15, 7) Paola Kero Turku 12.45, 8) Tuikku Ristiniitty Vihti 13.42, 9) Elena Kero Turku 23.21.

Lisätietoja